O nás

 

Byli jsme vlastně úplně, ale úplně normální rodina, které dělal společnost jeden pes, pudlík Budy, který byl ovšem ve vlastnictví babičky... K upřesnění Budy byl pes, který "papal" 5x denně, spával s paničkou v posteli a šel ven, když si štěknul...:) K němu jsme později (po mnoha slzách) přidali džungarského křečíka.


V nedožitých 17. letech náš pudlík na selhání ledvin zemřel a všichni pochopili , že pes je v našem domě prostě nepostradatelný, a proto si rychle musíme pořídit náhradu. Náš výběr padl na Labradorského retrievera, jednak plemeno k dětem a obecně do rodiny. Nakoupili jsme hromadu odborných časopisů a začali pročítat inzeráty. Náš výběr padl na chovatelskou stanici "z Ročkova". Při návštěvě jsme zjistili, že jsou nezadané už pouze dvě fenky, obě dvě černé jako bota. Jedna se jmenovala BIBI a druhá Bára. Bibi se k nám přiřítila už ve dveřích. Bylo jasno... Domů jsme si odvezli malinkou černou kuličku jménem Bibi z Ročkova.

To byl náš úplný začátek. S Bibinkou jsme se začali věnovat hlavně sportovní kynologii. V roce 2005 vznikla naše chovatelská stanice Od Svaté Lucie, za účelem odchovat první vrh labradorů po naší Bibince. 

V roce 2007 jsme importovali krásnou fenku Chesapeake Bay retrievera jménem Cheslabben High Fashion alias CHESIE. Ches byla vůbec prvním z chesapeaků běhající velmi dobře agility a posbírala velmi mnoho úspěchů.

V roce 2008 k nám přibyl třetí psí člen rodiny. Malá uličnice, borderteriérka Adélka Uli z Říčan čili MEGGIE. Tato malá bordička převrátila náš život na ruby. Hold teriér není retriever. Meggie je náruživý agiliťák, flyballák, trikař, lovec, vlastně cokoliv. 

Od roku 2012 po narození prvního vrhu Border terrierů zůstala u nás na půl (ve spolumajitelství) holčička Alžběta od Svaté Lucie alias Beezie. Spolu s paničkou Lenkou a taťkou Echouškem se má skvěle a je to velká sporotovní nadějě (po rodičích ;) )

Od roku 2001 byla Lucka členem Agility Mladá Boleslav, kde od roku 2005 dělala instruktorku agility. Roku 2012 vznikla Psí škola Od Svaté Lucie, kterou Lucka úspěšně vede. Agility je pro nás záliba číslo 1, rádi ale děláme i jiné sporty jako je Dogdancing či Flyball, Frisbee, či sportovní kynologie.

V roce 2016 nás bohužel v krásném věku 15 let opustila Bibinka. Místo po ní zůstalo prázdné a tak po drobném pátrání k nám do rodiny
přišel Mr. Q neboli Quecher domácky Kečik. Kečik je představitel Chesapeake Bay retrievera, je to neutuchající temperament, uličník, chytrý jako opička. S Bíbou by měli tolik společného. Kečik bude určitě běhat agility a scooter/canicross.

V roce 2019 nás po souboji s rakovinou opustila Chesinka. Do poslední chvíle jsme si užívaly společný čas. Prázdno v srdíčku nikdo nevyplní. Začala pro nás ale nová etapa. Přišla k nám borderka Daisy neboli Qualand Back to Black. Je to brouček, holka šikovná a moc hodná. Pustíme se určitě do agility, ale havní její náplní bude být právoplatným členem rodiny :)

Jakožto chovatelská stanice, nechováme pro množení. Záleží nám na kvalitě našeho odchovu, zdraví a povahových vlastnostech budoucí generace. I proto nás můžete často potkat na rozličných chovatelských a kynologických akcích.